Miks vältida rapsiõli?

rapeseed

Minu jaoks on olnud üllatav, et inimesed ei tea rapsiõli taustast eriti palju, samas on see pea igas toidus (valmistoidud, restoranitoidud). Millegipärast ma olen üles kasvanud teadmisega, et rapsiõli ei maksa puutuda, ma ei teagi, kust see info minuni jõudis, aga olen tänulik, et jõudis.

Inglise keeles on rapsiõli nimi Canola oil, mis ei ole taime nimi vaid tähendab CANada-Oil-Low-Acid (Kanada-õli-madal-happelisus), kuna selle õli leiutasid kanada teadlased. Samuti on inglise keeles kasutusel nimi Rapeseed oil, see on sama, mis Canola. Et seda väga odavat õli inimesele “söödavaks” teha (et selle maitse oleks talutav) on seda tehislikult manipuleeritud. Varem kasutati seda õli masinate õlitamiseks ja siiani kasutatakse seda kütusena. Rapsiõli on tööstuslik õli, mis söövitab meie veresooni nagu patarei hape. Alates 1998. aastast on enamik rapsiseemnest geneetiliselt muundatud.

Anthony William rapsiõlist:

Rapsiõli tekitab kehas põletikku, eriti kahjulik on see seedesüsteemile sest see võib armistada seedeelundite seinu, nii peensooles kui jämesooles. Rapsiõli võib toita ka kehas olevaid viirusi, baktereid, seeni ja hallitust. Rapsiõli on nagu patareihape, mis mõjutab arterite sisemust, tekitades veresoonte kahjustusi. Seda reklaamitakse kui tervislikku õli, aga tegelikkuses võiksite rooga, milles on rapsiõli, vältida. Ka mahedalt kasvatatud rapsiõli toimib samamoodi”. LINK.

Järgmine kord toitu ampsates, kus sees on rapsiõli, võiks endalt küsida “Kas natuke mootoriõli oleks hea süüa?”.